Před nákupem web hostingu raději chvíli přemýšlejte

fandor na svém blogu píše jak ho nepotěšil Český hosting. Zmiňuje se přitom také o dobrých zkušenostech se zahraničními firmami. Myslím, že popsal jen to, co je už delší dobu veřejně známé. Mnohé české firmy pochopily, že webhosting je vzhledem ke stále velmi expanzujícímu internetu ten správný zlatý důl. Neustále se tak objevují nové a nové firmy poskytující tento druh služeb. A aby právě ten jejich hosting byl brzy trhák, nabízí ho často s předimenzovanými parametry za neuvěřitelně nízké ceny. Obvykle ale bohužel v sobě díky tomu kombinují následující (ne)schopnosti:

  1. 1GB či dokonce neomezené místo
    čti: ulož si kolik chceš – až překročíš traffic, stejně budeš platit nebo ti to ušmikneme
  2. kvalitní služby
    čti: neuvěřitelná neznalost know-how (kolikrát mě osobně už sami kontaktovali web hostingové firmy s naléhavým řešením tak trochu nepovedené aktualizace MySQL databáze)
  3. 24h podporu na emailu, telefonu a ICQ
    čti: jsme sice online, ale na emaily, ICQ a telefony rozhodně reagovat nebudeme!

Je jasné, že vzhledem k výše vedeným schopnostem těchto web hostingů se musí k zakončení celého procesu najít ještě druhá osoba (zákazník), která to zaplatí. Bohužel se vždy najde a naneštěstí (pro webhostera) za uvedené ceny očekává služby v uvedené kvalitě. Často tak v diskusích najdete rozhořčené uživatele a arogantní administrátory – proč ne, když zákazník si se slevou předplatil 12 měsíců…
Samozřejmě, zákazník je v právu, ale vzhledem k rychlosti českých soudů nemá smysl ze zákazníkovi strany ve většině případů vyvíjet jakoukoliv aktivitu, a to ani v případě potenciálně ušlého zisku – výsledku by se totiž stejně nedobral.
Proto se tedy vždy před nákupem web hostingu od české firmy seznamte s co největší nabídkou konkurence (samo Vám začne vrtat hlavou proč se ceny liší leckdy i řádově) a nebo si rovnou objednejte web hosting od zavedené zahraniční firmy – budete překvapeni za jak nízké ceny poskytnou velmi kvalitní služby. A nebojte – Vaší kreditní kartu Vám nevysají 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *