S headsetem Jabra BT8010 zapomenete mobil doma

Headsety mne vždy fascinovaly. Avšak stejně jako klasické hands-free, u kterých mě ještě navíc obtěžoval spojovací kablík, mi vadila skutečnost, že k tomu abych si zavolal nebo abych zjistil kdo mi volá, musím stejně vyndat mobil z kapsy, takže sousloví hands-free vezme za své.
Před časem jsem ale zjistil, že existuje několik headsetů jejichž výrobci na tento nedostatek přišly a přispěchaly s řešením.
Konkrétně mě do oka padl bluetooth headset BT8010 od amerického výrobce Jabra, který je vybaven OLED displejem a zvládne obě nejdůležitější funkce: zobrazení jména volajícího a vytočení tel. čísla ze seznamu (uloženého v headsetu). Navíc ale také podporuje plynulou změnu hlasitosti, spárování se dvěma přístroji a po připojení druhého sluchátka pomocí micro-USB konektoru, kterým zároveň lze headset připojit k počítači či také dobíjet, se přepne do stereo režimu plnohodnotných sluchátek. K tomu je ale třeba aby Váš mobilní telefon podporoval bluetooth profil A2DP a pokud budete chtít pomocí headsetu ovládat přehrávač v mobilu, tak budete potřebovat i podporu profilu AVRCP.
Tolik k samotnému headsetu, koho zajímají další podrobnosti a fotky si může přečíst dnešní recenzi Otestovali jsme sluchátko a stereo headset v jednom – Jabra BT8010 na mobil.cz (bohužel však obsahuje několik faktických chyb a zamlčuje možnost zobrazení jména volajícího a poměrně vydařený ovládací software).

Recenze od ultramobilegeek.com
Nyní ještě několik rad pro majitele Windows Mobile poháněných smartphonů a PDA, kteří nad pořízením tohoto nebo podobného headsetu uvažují. V první řadě lze říci, že headset funguje s čímkoliv co podporuje Bluetooth 1.1 (samotný headset zvládá ale i bluetooth 2.0). Ne všechna Windows Mobile zařízení ale obsahují podporu A2DP, přestože tento profil WM podporují. Odstranění tohoto nedostatku však pravděpodobně nebude problém – případný instalační balíček najdete na fóru xda-developers. Větší problém je zprovoznění zobrazení jména volajícího, a to i v případě nejnovějších Windows Mobile 6. Existuje totiž jediná cesta, a to aktualizovat firmware headsetu BT8010 na verzi 1.33 1.40 (je dostupná jen na amerických stránkách výrobce zde) a nainstalovat JETware Hands-free Extension ($14.95 USD). Podrobný postup najdete zde.

Live.com je nyní dva krát více živé

Microsoft oznámil novou verzi svého vyhledávače Live Search patřícího do sady služeb Windows Live. Hledání v podání Microsoftu nyní začíná být použitelné, protože byl konečně odstraněn doslova do očí bijící a naprosto elementární nedostatek, jímž byla katastrofální reakční doba při jeho požívání. Vylepšena byla i použitelnost, takže například tlačítka pro procházení výsledků hledání, do kterých se nešlo na velkých monitorech leckdy ani trefit, již nejsou takové malé mršky jako dříve – stejně bych je ale ještě trochu zvětšil 🙂
Relevanci výsledků těžko hodnotit, protože SEO optimalizátoři zatím nemají příliš důvodů k jeho patřičnému vytapetování.
Živé hledání bych ale rozhodně nepodceňoval – jakmile Microsoft shledá, že sada Windows Live je dostatečně připravena, určitě dojde na masivní propagaci – třeba za tři roky s společně s příchodem Windows 7 (Vienna). Laikům se navíc bude jen obtížně vysvětlovat, že možné lepší výsledky v SERP jsou patrně jen dočasné…

RedBull Air Race – Novodobé závody tající dech!

Nejsem příznivec adrenalinových či extrémních sportů obecně, ale to co jsem viděl asi před týdnem na ČT4 Sport opravdu tajilo dech. Jde o Red Bull Air Race World Series – závody akrobatických letadel. Nejde ale přitom o “klasické” nudné soupeření o počet výkrutů, ale o opravdový slalom na čas mezi vztyčenými kuželi, a to 10m nad zemí v rychlosti kolem 400 km/h, kdy při obrácení letadla nezřídka na pilota působí deset géček. Nemusím připomínat, že pilota od potencionální smrti může při chybě dělit jen několik málo milisekund.
Kdo jste to ještě nikdy neviděl, doporučuji navštívit oficiální stránky a nebo stránky České Televize a prohlédnout tamní video ukázky. Dvě malé ochutnávky:Upoutávka Rush HD TV.Co je RedBull Air Race?

A nyní si určitě nejbližší závod nenecháte ujít 🙂