S headsetem Jabra BT8010 zapomenete mobil doma

Headsety mne vždy fascinovaly. Avšak stejně jako klasické hands-free, u kterých mě ještě navíc obtěžoval spojovací kablík, mi vadila skutečnost, že k tomu abych si zavolal nebo abych zjistil kdo mi volá, musím stejně vyndat mobil z kapsy, takže sousloví hands-free vezme za své.
Před časem jsem ale zjistil, že existuje několik headsetů jejichž výrobci na tento nedostatek přišly a přispěchaly s řešením.
Konkrétně mě do oka padl bluetooth headset BT8010 od amerického výrobce Jabra, který je vybaven OLED displejem a zvládne obě nejdůležitější funkce: zobrazení jména volajícího a vytočení tel. čísla ze seznamu (uloženého v headsetu). Navíc ale také podporuje plynulou změnu hlasitosti, spárování se dvěma přístroji a po připojení druhého sluchátka pomocí micro-USB konektoru, kterým zároveň lze headset připojit k počítači či také dobíjet, se přepne do stereo režimu plnohodnotných sluchátek. K tomu je ale třeba aby Váš mobilní telefon podporoval bluetooth profil A2DP a pokud budete chtít pomocí headsetu ovládat přehrávač v mobilu, tak budete potřebovat i podporu profilu AVRCP.
Tolik k samotnému headsetu, koho zajímají další podrobnosti a fotky si může přečíst dnešní recenzi Otestovali jsme sluchátko a stereo headset v jednom – Jabra BT8010 na mobil.cz (bohužel však obsahuje několik faktických chyb a zamlčuje možnost zobrazení jména volajícího a poměrně vydařený ovládací software).

Recenze od ultramobilegeek.com
Nyní ještě několik rad pro majitele Windows Mobile poháněných smartphonů a PDA, kteří nad pořízením tohoto nebo podobného headsetu uvažují. V první řadě lze říci, že headset funguje s čímkoliv co podporuje Bluetooth 1.1 (samotný headset zvládá ale i bluetooth 2.0). Ne všechna Windows Mobile zařízení ale obsahují podporu A2DP, přestože tento profil WM podporují. Odstranění tohoto nedostatku však pravděpodobně nebude problém – případný instalační balíček najdete na fóru xda-developers. Větší problém je zprovoznění zobrazení jména volajícího, a to i v případě nejnovějších Windows Mobile 6. Existuje totiž jediná cesta, a to aktualizovat firmware headsetu BT8010 na verzi 1.33 1.40 (je dostupná jen na amerických stránkách výrobce zde) a nainstalovat JETware Hands-free Extension ($14.95 USD). Podrobný postup najdete zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *